wtorek, 18 kwietnia 2017

Materac wielofunkcyjny...

..., czyli ława z widokiem.

Dziś chciałabym zaprezentować ciekawy pomysł na zaaranżowanie wnęki okiennej.Punkt wyjścia stanowiła, wykonana na wymiar, ława dopasowana kształtem do wnęki kuchennej. Moim zadaniem było wykonanie materaca i poduszek, dzięki którym ława zamieniła się w wygodne siedzisko.


Na pierwszy rzut oka, prosta rzecz, ale bliższe zbadanie tematu ukazało jednak pewne utrudnienia. Otóż ława nie była zwyczajną ławą, służącą jedynie do siedzenia, a meblem o kilku obliczach. Została zaprojektowana w taki sposób, że jej górny blat składał się z dwóch części, położonych jedna na drugiej i połączonych tak, żeby po rozłożeniu mogły utworzyć rodzaj leżanki pełniącej rolę dodatkowego miejsca do spania. Dolną część stanowiły głębokie szuflady, które po wysunięciu miały tworzyć podpory do rozłożonej części blatu.
Mój materac musiał, więc współgrać z konstrukcją ławy i również składać się niejako z dwóch materacy połączonych ze sobą i umożliwiających rozłożenie tak, aby stanowić pokrycie ławy także po jej rozłożeniu i zamianie w leżankę.W komplecie do materaca powstało kilka klasycznych poduszek pełniących rolę oparcia oraz dwa ozdobne wałki, dzięki którym ława zmieniła się niemal w kanapę J
Każdy z elementów (materac, wałki i poduszki) składa się ze zdejmowanego pokrowca zapinanego na zamek błyskawiczny oraz wypełnienia, czyli pianki tapicerskiej lub kulki silikonowej, obleczonego w bawełnianą powłoczkę, podszytą dodatkowo owatą w celu zwiększenia wygody użytkowania.4 komentarze:

 1. Bardzo pomysłowe rozwiązanie na taką zabudowę, uwielbiam funkcjonalne rozwiązania. A wykonanie świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Ja również funkcjonalność i praktyczność stawiam zawsze na pierwszym miejscu.

   Usuń
 2. Rewelacyjny pomysł. Ciekawe jaki będzie efekt końcowy? !

  OdpowiedzUsuń