wtorek, 5 kwietnia 2016

Ochraniacze do łóżeczka dziecięcego…

Jakiś czas temu otrzymałam zamówienie na uszycie ochraniaczy do dziecięcego łóżeczka.


Modelem łóżeczka, na które miały one pasować było łóżko z metalowym stelażem, dostępne w znanej szwedzkiej sieci sklepów meblowych.


Zadaniem tego typu ochraniaczy, jak sama nazwa na to wskazuje, jest ochrona dziecka przed niezbyt przyjemnym podczas snu (i nie tylko) kontaktem z metalowymi prętami. Dodatkowo chodziło też o docieplenie łóżeczka, które stoi przy frontowej ścianie budynku.

 Ponieważ metalowa rama łóżeczka jest bardzo dekoracyjna nie chciałam zasłonić jej w całości szyjąc ochraniacze nakładane tak jak znany już Wam zagłówek z tego odcinka, zdecydowałam się na mocowanie na ozdobne troczki.

Łóżeczko jest skonstruowane tak sprytnie, że umożliwia tzw. rośnięcie wraz z dzieckiem, czyli dostosowywanie jego długości do wzrostu dziecka dzięki rozsuwaniu stelaża i dokładaniu kolejnych elementów materaca. Oczywiście cecha ta musiała też znaleźć odzwierciedlenie w konstrukcji ochraniaczy i dlatego ja również stworzyłam dodatkowy moduł, który zostanie doczepiony (mocowanie na rzep) po powiększeniu łóżeczka.Wszystkie moduły ochraniaczy składają się ze zdejmowanych pokrowców zapinanych na kryte zamki błyskawiczne oraz wypełnienia z pianki tapicerskiej.

Do kompletu powstała jeszcze krótka zasłonka, mocowana bezpośrednio na karniszu dzięki doszytemu tunelowi. Inspiracją do dodania aplikacji w kształcie motylków były metalowe ozdoby na karniszu.


Całość uszyta została z tkaniny obiciowej French Velvet przypominającej aksamit, ale jeszcze milszej w dotyku.


W drugim etapie zamówione zostały jeszcze mniejsze ochraniacze na przednie części stelaża.


4 komentarze:

  1. Piękne i jak dopracowane. Świetny pomysł z zasłonką.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne i jak dopracowane. Świetny pomysł z zasłonką.

    OdpowiedzUsuń
  3. profesjonalnie wykończone! i pięknie wszyte zamki, gratulacje!

    OdpowiedzUsuń