niedziela, 16 sierpnia 2015

Rowerem na zakupy…

Spędzając wakacje w leśnej głuszy czasem jednak trzeba z niej wychynąć i udać się na niezbędne zakupy do oddalonego o parę kilometrów miejscowego spożywczaka. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym najlepiej użyć do tego celu roweru lub własnych nóg, ale z uwagi na fakt, że kupuję głównie warzywa i owoce, które są dość ciężkie ta druga opcja wydaje się być nieco bardziej ekstremalna ;)
Tak, więc kontynuując wątek rowerowy postanowiłam przysposobić swojego bicykla do pełnienia funkcji dostawczej i uszyłam sobie… sakwy rowerowe.Wykorzystałam do tego celu spore resztki czarnej codury, które pozostały mi po różnych pokrowcowych projektach jakie miałam okazję realizować swego czasu, a ponieważ mój rower od samego początku wyposażony został w bagażnik, zadanie to nie było trudne.Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, iż codura to gruba, wytrzymała tkanina, pokryta wodoodporną warstwą PCV która idealnie nadaje się na różnego rodzaju pokrowce na meble ogrodowe, ogrodowe namioty lub daszki do ławek-huśtawek; zazwyczaj są z niej szyte właśnie plecaki, torby podróżne i innego rodzaju akcesoria turystyczne.


Sakwy to dwie torby w kształcie prostopadłościanów, połączone po środku szerokim pasem, który wkłada się pod klapkę bagażnika. Sakwy mają klapki zapinane na klamry charakterystyczne dla plecaków i dodatkowo ściągane są na sznurki, co zapobiega ich zbytniemu odstawaniu. Dno sakw wzmocniłam podwójnym wkładem z tego samego materiału. Małżonek zauważył, że do ideału brakuje jeszcze elementów odblaskowych, więc po powrocie z wakacji zapewne uzupełnię to niedopatrzenie.

Byłam na rowerowych zakupach już kilkakrotnie i sakwy sprawdzają się świetnie, z czego jestem niezwykle zadowolona. Myślę, że doskonale sprawdzą się również na rowerowych wyprawach z dziećmi, na które zabiera się niestworzone rzeczy niezbędnych akcesoriów, tudzież prowiantu. 


2 komentarze:

  1. Świetny pomysł. Fajne wykonanie, nie pozostaje nic innego niż przyjemna jazda rowerkiem. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękuję. Sprawdziły się świetnie!

    OdpowiedzUsuń