poniedziałek, 24 marca 2014

Turkus, amarant, pudrowy róż...


Ostatnio miałam przyjemność pracować jednocześnie nad dwoma zupełnie różnymi projektami. Jeden dotyczył elementów wystroju wnętrz a drugi ubioru, ale oba były w szyciu bardzo przyjemne.

Pierwszy projekt był kontynuacją przedświątecznego skracania zasłon u mojej znajomej. Skracanie było na tyle znaczące, że odcięte części miały całkiem konkretne długości; szerokość to oczywiście szerokość zasłony a zasłon było kilkanaście. Tak, więc pozostałą tkaninę można było wykorzystać do stworzenia czegoś nowego.

I tak udało się wykroić i uszyć:
- jeden długi lambrekin na okno kuchenne:

- jedną parę zasłonek na szelkach na okno łazienkowe:


- jedną parę zasłonek na szelkach na okno w suterenie:
- sześć ozdobnych poszewek na poduszki, wykończonych własnoręcznie wykonaną bawełnianą wypustką (tutorial w następnym odcinku) oraz ręcznie doszytymi na rogach małymi pomponikami w kontrastowym kolorze. Tkanina to rodzaj aksamitu w kolorze blado-turkusowym a wypustki i pomponiki są w kolorze mocno amarantowym. Poszewki mają wszyte, wzdłuż jednego boku, kryte zamki błyskawiczne, aby można je było bez problemu zdjąć do prania.
Drugi projekt dotyczył kilkunastu dzianinowych tunik w kolorze pudrowego różu, w rozmiarach od XS do L. Tuniki uszyte zostały z dość cienkiej dzianiny wiskozowej, na podstawie własnego wykroju. Fason jest dość dopasowany, z kimonowym rękawem oraz niezbyt dużym klasycznym dekoltem.
Rozmiar XS:Rozmiar L:
2 komentarze: